Sprzęt z WOŚP zasili CZMiD

Jak podkreśla dr hab. n. med. Marcin Polok, prof. UZ, kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej, bez pomocy WOŚP trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie większości, jak nie wszystkich szpitali dziecięcych w Polsce. - Jesteśmy bardzo wdzięczni Jurkowi Owsiakowi, ale także wszystkim osobom, które mają i miały swój wkład w WOŚP. Jako podziękowanie w ramach 30 Finału WOŚP, w ramach tzw. Białej Niedzieli 30 stycznia 2022 roku będziemy bez skierowania konsultować pacjentów pediatrycznych w CZMiD w Zielonej Górze.

Właśnie oddział prof. Poloka znacząco wzbogacił się w ubiegłym roku w potrzebny sprzęt, który przekazała nam Orkiestra. Lekarze otrzymali m.in.:

• wieżę laparoskopową w technologii 3D z dwoma 32-calowymi ekranami, połączonymi bezprzewodowo;
  • dwa aparaty do znieczulania z kardiomonitorem inwazyjnym dla dzieci;
  • najwyższej klasy aparat USG z kolorowym Dopplerem;
  • diatermię, czyli elektroskalpel używany w chirurgii do cięcia tkanek za pomocą prądu przemiennego o wysokiej częstotliwości.

Ponadto w ubiegłym roku otrzymaliśmy:

• USG klasy premium, które wykorzystywany jest m.in. do diagnostyki dzieci, w tym wcześniaków;
  • wysokiej klasy aparat RTG.

To setki tysięcy złotych zamienione na pomoc najmłodszym. Serdecznie dziękujemy!