Szpital Uniwersytecki imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt pt. „Utworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o.”, umowa o dofinansowanie projektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” nr RPLB.09.01.01-08-0004/16-00.

Aktualności

Oficjalne otwarcie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

12 grudnia oficjalnie otworzyliśmy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Oficjalnie, bo szpital działa pełną parą od początku listopada. 

- Otwieramy obiekt, w którym już intensywnie się leczy. Są mali pacjenci, są ich rodzice i wysoki standard opieki, który udało się w tym szpitalu stworzyć - podkreślił dr Marek Działoszyński, prezes zarządu lecznicy. - Takie przedsięwzięcia potrzebują bardzo dużo dobrej woli, a także ludzi, którzy taką wolę są w stanie przełożyć na wsparcie tych wszystkich działań, które zostały tu zrobione - dodał, dziękując wszystkim za pomoc, a w szczególności Elżbiecie Annie Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego.

Było odsłonięcie tablicy, za którą dla potomnych umieściliśmy w stalowej tubie Akt Erekcyjny. Był też czas na pokazanie gościom tego nowoczesnego budynku, w tym przedstawicielom świata medycznego, którzy nie kryli podziwu. - Takiego miejsca można wam pozazdrościć! - usłyszeliśmy.

Dziękujemy również w imieniu małych pacjentów, którzy otrzymali pluszaki.