Szpital Uniwersytecki imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt pt. „Utworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o.”, umowa o dofinansowanie projektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” nr RPLB.09.01.01-08-0004/16-00.

Aktualności

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka nadano imię cenionego pediatry

Dr Zbysław Kopyść, wieloletni ordynator oddziału dziecięcego zielonogórskiego szpitala, został patronem CZMiD. Na uroczystości odsłonięcia specjalnej tablicy, obok władz szpitala, obecni byli m.in. uczniowie i współpracownicy lekarza, którego marzeniem było stworzenie zielonogórskiego, medycznego ośrodka uniwersyteckiego.

Czytaj więcej...

Pierwsi mali pacjenci już w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. MAMY TO!

Na ten moment długo czekaliśmy. Po czterech latach od rozpoczęcia robót pierwsze oddziały szpitala rozpoczęły 2 listopada przenosiny do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Najpierw przeniesione  zostały oddziały wraz z pacjentami, które sąsiadują z budynkiem Centrum. To oddział położniczo-ginekologiczny z traktem porodowym (odcinek patologii ciąży i ginekologii zostaje na razie w starej lokalizacji) i neonatologia. Gotowe do pracy są też blok operacyjny i oddział intensywnej terapii dla dzieci. W czwartek, 3 listopada, przeniesiona będzie chirurgia i urologia dziecięca, a dzień później oddział pediatrii.

Czytaj więcej...

Kolejna dotacja na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

3 mln zł to kwota jaką Samorząd Województwa Lubuskiego postanowił przekazać na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na wsparcie kształcenia  studentów Collegium Medicum.  

Czytaj więcej...